При купівлі вживаного автомобіля тест-драйв – важлива частина процесу. Однак не менш важливим є «тест-драйв продавця», тобто ретельне опитування, щоб дізнатися якомога більше про автомобіль і отримати уявлення про його власника.
Це допоможе вам даремно не витрачати час на нечесних продавців, з «битими-фарбованими» і знайти хороший варіант навіть з пробігом.
Який він - ідеальний вживаний автомобіль?
Якщо перед вами авто: до 100 000 кілометрів пробігу, діє первинна гарантія від виробника або продовжена, мінімальна кількість власників даного авто – потрібно брати. Звичайно, таких оголошень – одне на кожні 5 сторінок пошуку. Тому відступи від цих параметрів допустимі, але варто прагнути до ідеалу. Хоча б для того, щоб знизити ризик незапланованих витрат.
Що з документами?
При купівлі вживаного авто особливу увагу необхідно приділити документам і здійснити офіційне переоформлення. Спираючись на багаторічний досвід, ми б не рекомендували купувати авто за дорученням.
Що, власне, по пробігу?
Сумно, але факт: бути впевненим на 100%, що попередній власник не зменшував показники одометра неможливо. Приладів для «поправки» показника лічильника в інтернеті повно – і не потрібно бути електромеханіком, щоб зробити все «без шуму і пилу».
Чи чули думку про те, що на автомобілі з пробігом від 200 тисяч кілометрів не варто звертати увагу? Тут теж не без нюансів. Доглянутий автомобіль з пробігом в 200 тисяч буде кращим вибором, авто, якому не приділяли увагу, нехай і з пробігом в 100 тисяч.
Яким би не був показник одометра, якщо продавець відмовляється їхати на СТО для перевірки – це вже тривожний показник.
Є історія з ДТП?
Напевно, найпопулярніше питання до продавця. І правильно! Тому що автомобіль, який пережив серйозне (і не єдине) ДТП, точно довго не прослужить новому господареві. Але не варто плутати «битий» і просто подряпаний автомобіль.
Визначаємо, чи побувала машина в серйозному ДТП
Уважно придивитися. Спочатку звертаємо увагу на скло. Якщо на маркуванні не сходяться коди дати випуску – це «перший дзвіночок». Далі дивимося на фари: в автомобіля з пробігом вони повинні бути однаково «пристарілими» (читайте, потьмянілими), а кріплення – без слідів склейки.
Якщо ви самостійно купуєте автомобіль, наполягайте на більш детальній і глибокій діагностиці на СТО. Для визначення деяких видів ушкоджень необхідне спеціальне обладнання.
Зверніть увагу на стики між деталями кузова і сполучні болти. Тут не повинно бути зазорів різної товщини і викривлень. Двері, капот, багажник і люк бензобака, теж «видають» автомобіль з аварійним минулим. Якщо відчиняються не без додаткових зусиль, це вже сигнал для вас.
Зверніть увагу на бруд і тріщини
Як би дивно не звучало, але бруд в автомобілі має бути. Важкодоступні місця, навіть для професійної мийки – під капотом, близько двигуна, під панеллю акумулятора. Чистота і свіжа тут фарба, говорить про недавнє рихтування.
Тепер заглядаємо в салон
На пластиці не повинно бути слідів демонтажу, подряпин і відколів. Якщо є сумніви, розбирали салон для установки сигналізації або серйозного рихтування, можна перевірити геометрію кузова на комп'ютерному стенді для регулювання розвалу-сходження.
Як експлуатувався автомобіль?
Про це питання покупці незаслужено забувають. Але, якщо попередній власник авто таксував на ньому або підробляв у службі доставки, часто їздив за межі міста – ось ще один сигнал замислитися.
Зверніть увагу на сліди від наклейок або відмітини від шашки, отвори на панелі від установки таксометра, рації. У колишніх кур'єрських машинах пасажирські сидіння виглядають як нові, чого не скажеш про сидіння і двері водія. Кермо й педалі зношені, куліса механічної коробки з відчутним люфтом. Слабкий загальний, технічний і косметичний стан, цілком можуть вказувати на важке «трудове» минуле автомобіля. Зазвичай, таке авто вже своє віджило.
Де шукати автомобіль з пробігом?
Раніше найпопулярнішим варіантом була купівля б/в автомобіля з рук. Популярним і безальтернативним, якщо не брати до уваги сотні сервісів з оголошеннями. Плюс такого варіанту – торг із продавцем до бажаної ціни. Але мінуси, на зразок сумнівного технічного стану та шахрайства з документами, нівелюють можливу вигоду.
Купуючи раніше вживаний автомобіль у салоні, ви отримуєте гарантії з боку продавця. У Good Cars будь-який транспортний засіб – з-за кордону або від власника в Україні, проходить повну діагностику та ремонт, якщо це необхідно. Ми проводимо повну перевірку юридичного минулого авто. З'ясовуємо кількість попередніх власників авто, місце виробництва й реальні показники пробігу.
Купівля б/в автомобіля у Good Cars оберігає вас від можливих неприємностей.